В’ялена вишня
Коли влітку справа доходить до варення, мені завжди лячно дивитися на ту кількість цукру, яку треба запроторити в баночки з варенням. Але, як виявляється, цьому є гарна та смачна альтернатива — в’ялення фруктів!
Якщо хочете зробити смачні й корисні заготовки на зиму — в’ялена вишня обов’язково має входити до їх числа.
Тобто замість того, щоб топити вишеньки в перенасиченому цукровому сиропі, просто трохи підсолодіть їх та підсушіть — впевнена, це вам стане до смаку так само, як і мені!
На замітку: в процесі видобування кісточок з вишні стікає трохи соку, який можна (і треба!)) використати. Наприклад, зробити смачнючі вишневі мусові тістечка.
В моєму рецепті зазначено 200 грам цукру — це мінімум. Якщо хочете, щоб вишня була більш солодкою, візьміть 400 грам. Але, на мою думку, саме мінімум цукру забезпечує чудовий паритет: зберігає вишеньки й дає можливість насолоджуватися їхнім природним смаком.
В’ялена вишня
Інгредієнти
1 кг вишні
200 грам цукру
Приготування
- Ретельно помийте, переберіть та вийміть кісточки з вишеньок.
- Трохи відіжміть вишні, злийте зайвий сік (він в цьому рецепті непотрібний).
- Засипте вишні цукром та дочекайтеся, поки утвориться сироп.
- Доведіть усе до кипіння, вийміть вишні та відставте усе остигати на 6-12 годин.
- Закип’ятіть сироп, проваріть близько 10 хвилин, щоб він трохи загуснув, покладіть вишні та дочекайтеся поки все знову закипить. Відставте остигати.
- Знову вийміть вишні й повторіть процес.
- Після цього вишні відкиньте на друшляк й дайте сиропу добренько з них стекти.
- Потім розкладіть вишні на деко або решітку, встелену пергаментним папером та просушіть у духовці про 80-90 °С декілька годин.
- Тривалість сушки має бути такою, щоб вишня позбулася зайвої вологи, але зберегла певну пружність.
- Для тривалого зберігання вишню можна заморозити.
Відео
Примітки
- Якщо зайвий сік не зливати, то сиропу буде забагато й тоді треба буде додавати більше цукру — а це непотрібні витрати та нераціональне використання продуктів.
- Перед тим, як сушити вишні в духовці, деякий час я тримаю їх на відкритому повітрі.
- Не варто підіймати температуру сушки задля того, щоб пришвидшити процес — так можна лише зіпсувати вишеньки: вони стануть жорсткими й будуть мати присмак перепаленого цукру.
- Важливо! Заморожена в’ялена вишня в процесі заморозки набуде зайвої вологості. Тому після розморожування її слід знову підсушити.