Рисове борошно

Як зробити рисове борошно вдома

Його присутність у різних стравах набагато більше потішить ваші смакові рецептори. А, наприклад для креветок темпура воно й взагалі незамінне.

Звісно, не проблема купити рисове борошно у магазині, проте так само не проблема й зробити його вдома. Але за умови якщо у вас в розпорядженні є потужний подрібнювач. Інакше в борошні ризикують опинитися не повністю нерозтерті крупинки рисових зерняток.

Хоча якщо дуже хочеться зробити рисове борошно вдома, власними руками, а в розпорядженні є лише звична електрична кавомолка, то думаю, варто ризикнути) Власне я так й зробила.

Не скажу, що процес аж надто швидкий та легкий, але в мене вийщло.

Отже:

  1. Крупу пересипте в сито і промийте під проточною водою, поки рідина не стане прозорою. 
  2. Дочекайтеся, доки вода повністю стече, висипте рис на рушник, щоб обсушити. У крупі не повинно залишатися крапель води, але при цьому вона повинна бути вологою (волога крупа потрібна для того, щоб кавомолка не перегрілася, бо у процесі помелу її леза нагріваються неймовірно).
  3. Тепер невеликими порціями подрібніть рис у кавомолці, після чого пересипте на суху сковорідку і, увімкнувши вогонь на мінімум та безперервно перемішуючи, підсушіть борошно. Порада: щоб борошно не згоріло (не потемніло), пательню варто періодично знімати з плити, тому зауважте, що сушка займе доволі багато часу.
  4. Щоб переконатися, що борошно висохло, дрібку варто здавити пальцями. Сухе борошно розсипатиметься, а вологе — утворюватиме грудки. 
  5. Залишилося просіяти рисове борошно, скориставшись ситом, і можна використовувати його для приготування різних страв.

Смачного!

Важливо: При виготовленні рисового борошна вдома зазвичай є значний відсів — із одного кілограму рису в мене вийшло близько 600 грам борошна. Також майте на увазі, що просіювати його доведеться декілька разів і все одно є можливість того, що залишаться великі фракції (часточки), які при подальшому готуванні будуть відчуватися у страві.

Схожі записи

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі