Креветки темпура

Креветки темпура

Пропоную звичайне-незвичайне блюдо японської кухні, яке має назву ебі-темпура.

Звичайне, тому, що по суті, це креветки, які обмокуються в клярі й смажаться у фритюрі, а незвичайним його робить те, що кляр має бути особливо підготовлений.

Темпура — типова для японської кухні техніка смаження. Цікаво, що вона насправді має європейське походження, але японці вдосконалили її й зробили символом національної кухні. За цим рецептом можна готувати й дрібно порізані різноманітні овочі (зазвичай це болгарський перець, морква, спаржі, цвітна капуста), й кільця кальмарів, й навіть фрукти. М’ясо — теж, але його готують рідше.

Шматочки вмочують у кляр з борошна і крижаної газованої води, обсмажують у киплячій олії й подають. Причина легкості, повітряності й хрумкості закуски полягає саме в рідкому тісті й контрасті холодних і гарячих температур.

Я готувала темпуру як із сирих тигрових креветок, так й з варених ( в магазині мають назву «варено-морожені») — тут без варіантів — із сирих найсмачніше. І ще — креветки обов’язково мають бути розмороженими.

Подавайте темпуру одразу як обсмажили, тобто «просто з пательні». У якості гарніру ідеально підходить натертий соломкою редис дайкон та водорості, але це опціонально. А от кисло-солодкий або соєвий соус — must have) Для поціновувачів гострих приправ рекомендую змішати соєвий соус із васабі — спробуйте, ви не розчаруєтесь! Важливо: якщо гострі приправи «не ваше» — куштуйте обережно.

За свідченням Вікіпедії, темпура (яп. 天麩羅) — популярна категорія страв японської кухні з риби, морепродуктів та овочів у клярі, обсмажених у фритюрі. Подається зі специфічними соусами.

Історія та етимологія

У шістнадцятому столітті єзуїтськими місіонерами до Японії була завезена традиційна страва португальської кухні «Пейшинюш да орта», де згодом перетворилася на «темпуру». Слово темпура (порт. tempora від лат. tempora — «час» (множина)) вживалося португальськими місіонерами-єзуїтами зокрема для позначення періоду посту.

Ця назва з’явилася завдяки особливим дням посту та покаяння, які називалися «чотири пори року» (лат. quatuor anni tempora). Вона об’єднувала по три дні на початку літа, осені, зими та весни, в які католики повинні були дотримуватися посту. Пізніше слово tempora у португальських місіонерів було поширено й на інші пісні дні. В такі дні можна було їсти рибу, овочі та морепродукти. Одним із способів їх приготування було обсмаження в клярі. Від португальців назва страви перейшла до японців та стала популярною.

Спосіб приготування

Темпуру готують з багатьох продуктів. Одним з найпопулярніших є ебі-темпура, яка готується ​​зі свіжих креветок. Також в клярі готують овочі (найчастіше це спаржа, солодкий перець, цвітна капуста), фрукти, рибу, інші морепродукти, рідше — м’ясо.

Кляр готується з яйця, холодної води та борошна. Інгредієнти не розмішують між собою ретельно і не збивають, їх просто з’єднують та злегка перемішують лопаткою. Кляр повинен мати консистенцію рідкої сметани, але бути набагато легше. В кляр вмочують продукт, після чого його опускають в гарячу олію та смажать. За японськими уявленнями, ідеальним є таке приготування темпури, при якому кляр засмажується до легкого хрускоту, при цьому сам продукт, зготований в ньому, практично не нагрівається.

Температуру олії підбирають так, щоб під час смаження вона не сильно просочувалася через кляр. Після обсмаження шматочки обсушують на полотняній або паперовій серветці, щоб видалити надлишки олії. Правильно приготовлена ​​темпура повинна бути нежирною.

Продукти для темпури можна попередньо нарізати дрібними шматками або смужками, внаслідок чого виходить багато маленьких шматочків, кожен із яких можна їсти цілим, не відкушуючи. Але існує й інша технологія: інгредієнтам надається витягнута форма (наприклад, форма тонкого рулету), в клярі обсмажується одразу весь великий шматок, а після завершення приготування він нарізається поперек на шматочки.

Рецепт кляру я «підгледіла» тут, але замість газованої води додала трохи розпушувача (0,5 ч.л.) і не розчарувалася — креветки темпура вийшли із чудовою хрумкою скоринкою!

Креветки темпура

Кухня: ЯпонськаСкладність: легко
Порції

4

Час підготовки

10

хвилин
Час готування

10

хвилин

Інгредієнти

  • Креветки (свіжі, очищені) — 500 гр.

  • Борошно пшеничне — 90 г

  • Рисове борошно — 90 г

  • Вода мінеральна газована — 250 мл

  • Лід, кубики — 15 шт.

Приготування

  • Рисове і пшеничне борошно всипте у миску і добре перемішайте.
  • Насипте лід у велику миску. Помістіть меншу миску з борошном у миску з льодом і влийте в суміш крижану газовану воду (до моменту використання вона має знаходитися в морозильній камері). Швидко перемішайте
  • У глибокій каструлі або пательні розігрійте олію і, коли вона досягне температури 180°C, почніть вмочувати в клярі креветки.
  • Покладіть креветки у киплячу олію, обсмажуйте близько 1 хвилини, до скоринки.
  • Готові креветки викладіть на паперовий рушник, що вбере жир.
  • Подавайте гарячими, разом із соєвим соусом, змішаним з васабі.

Примітки

  • Поєднання соєвого соусу з васабі виходить достатньо гострим — споживайте обережно.


До слова, таким самим чином я зробила шматочки курячого філе — вийшло просто чарівно!

Час смаження курячих шматочків трохи довший за креветки — 1,5-2 хвилини.

Темпура — шматочки курятини

Схожі записи

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі