Мінестроне
Мінестроне — одна з найпоширеніших в Італії страв й тому не дивно, що він згадувався у фільмі “Очаровані місяцем”, сюжет якого розгортається серед італійського кварталу. Добрий старий фільм із молодими Шер та Ніколасом Кейджем, який рекомендую до перегляду затишним зимовим вечором, бо події там розгортаються саме напередодні Різдва.
А ще, на мою думку, буде не зле зварити та спожити цей супчик після активного різдвяно-новорічного святкового застілля — ваш шлунок скаже вам “дякую!”
Тепер, власне, про саму страву: мінестроне (італ. minestrone, від minestra [суп] + one [збільшувальний суфікс], тобто «великий суп», суп з великою кількістю інгредієнтів) — страва італійської кухні, легкий суп із сезонних овочів, іноді з додаванням пасти або рису.
Як правило, традиційний рецепт передбачає, що різані овочі варяться до готовності, а потім половина їх подрібнюється в блендері до пюре, котре потім додається назад в суп. Можна приготувати мінестроне із соусом, наприклад, з песто.
На що італійці радять звернути увагу при готуванні мінестроне:
Бульйон — важливий компонент в мінестроне. В італійській кухні зазвичай використовують овочевий бульйон, рідше м’ясний. Часто використовують бульйон, зварений з окосту на кістках і панчети, з додаванням спецій і виноградного вина.
Обсмажування овочів — тільки повільне і поступове на невеликому вогні в оливковій олії. Італійці обсмажують цибулю, селеру, часник, моркву і фенхель. Також використовують цукіні та гарбуз. Тільки така неспішна технологія готування овочів дозволяє приготувати насичений ароматний мінестроне.
Сезонність — для приготування мінестроне використовують тільки ті овочі, котрі можна купити на місцевому базарі в поточному сезоні.
Таким чином, спочатку треба визначитись, буле це м’ясний чи суто вегетаріанський суп. Потім слід потурбуватися про свої улюблені свіжі овочі, які є на даний час в магазині або на ринку. Проте, можна скористатися й замороженими, які пропонують великі виробники бакалії. Деякі з них прямо так й позиціонують свої набори заморожених овочів — “для Мінестроне”.
А тепер, до справи! На всяк випадок наведу докладний список інгредієнтів літнього мінестроне, але ви завжди можете змінити їх у відповідності до сезону та свого смаку!
Мінестроне
Кухня: італійськаСкладність: легкоУсі овочі мають бути порізані кубиками або невеликими шматочками
Інгредієнти
1,5 літри курячого бульйону (для вегетаріанського варіанту — овочевого бульйону)
1-2 столові ложки оливкової олії першого віджиму
1/2 цибулини
1 стебло селери
1/2 болгарського перцю
2-3 зубчики часнику
дрібка свіжого чебрецю (або 1/3 ч. л сушеного)
1 невеликий кабачок
1 склянка свіжої зеленої квасолі (спаржевої)
2 помідори (конкасе*)
1 невелика морквинка
1/2 склянки макаронних виробів
1 лавровий лист
Сіль, чорний мелений перець — за смаком
Свіжий базилік, петрушка — для прикраси
Тертий сир пармезан, соус песто — за смаком та бажанням
- 1-й спосіб готування
- Відваріть м’ясо, якщо хочете приготувати на м’ясному бульоні (як правило, це має бути курячий бульон) або просто відваріть овочі у підсоленій воді.
- Половину з відварених овочів подрібніть у блендері до стану пюре.
- Спасеруйте** цибулю, селеру, моркву; в кінці додайте подрібнений часник.
- З’єднайте усі овочі. Додайте спецій, томати конкасе та соус песто. Доведіть до кипіння.
- 2-й спосіб готування
- В пательні розігрійте олію, викладіть порізані овочі і пасеруйте, помішуючи, до напівготовності.
- Перекладіть обсмажені овочі в каструлю, залийте овочевим бульйоном (зробленим заздалегідь) і варіть близько 3-5 хвилин. Не переварюйте!
- Потім додайте томати конкасе, песто, сіль і перець, перемішайте та доведіть до кипіння.
- Смачного!
- Подача
- Розлийте по тарілках, притрусіть тертим пармезаном та подавайте із хрустким хлібчиком!
Примітки
- * Французький термін конкасе означає, що томати необхідно бланшувати в окропі, почистити від шкірки, позбавити насіння і нарізати маленькими кубиками.
- ** Пасерування передбачає легке обсмажування продукту перед наступною тепловою обробкою з періодичним помішуванням.