Яєчня із салом
Обожнюю яєчню, смажену на салі.
Просто береш сало, ріжеш його тоненькими скибочками й ретельно викладаєш на пательню кожен шматочок. Він починає «томитися», стає прозорим, а потім знову біліє, щоби за мить набути насиченого золотавого кольору й хрумкості — все, пора викладати на тарілку, щоб не дай боже, не пересмажити. І поки сало «відпочиває», настав час смажити яйце.
Проте не слід одразу плюхати його у розпечений жир — треба трохи остудити пательню, а заодно прибрати частину смальцю, бо «що занадто — то не здраво», а яєчня, плаваюча на хвилях жиру — то явно не “гуд”.
Отже, підсмажте яйце з двох сторін, а, може, тільки з однієї, щоб отримати «fried eggs». Особисто мені до вподоби, коли жовточок помірно рідкий, так би мовити, «у мішечку» — обожнюю вимакувати його скоринкою хлібчика або шматочком грінки чи пампушечки, заїдаючи хрумкою шкваркою. Тому, якщо у вас є наснага і просте дріжджове тісто, яке залишилося від пиріжків, які ви робили учора, то одночасно із приготуванням яєчні на салі, на окремій сковорідці раджу підсмажити маленькі пампушечки — трошки олії, декілька хвилин — й вони у вас на тарілці.
Яєчня із салом готова. Нумо смакувати!
До речі,
для тих, хто любить омлет, а не яєчню, маю кілька порад, запозичених з інтернету:
1. Правильне співвідношення молока і яєць
Головне правило — дотримуватися балансу між яйцями та молоком. Забагато молока робить омлет рідким і пласким, замало — щільним.
Ось ідеальні пропорції:
На 1 яйце — 50 мл молока (або 1,5 ст. л.),
відповідно, на 4 яйця — 200 мл молока.
Але яйця бувають різного розміру, і тут на допомогу приходить проста хитрість: використовувати половинку шкаралупи як мірний стаканчик. Розбили яйце — цією ж шкаралупою відміряли потрібну кількість молока. Так омлет завжди виходить вдалим!
2. Секретний інгредієнт: крохмаль замість борошна
Додавання крохмалю робить текстуру омлету легкою та пишною, не даючи йому “опадати”. На відміну від борошна, крохмаль не обтяжує суміш і не надає борошняного присмаку.
На 2 яйця — дрібка крохмалю
На 3 і більше — ½ ч. л.
3. Перемішувати, а не збивати
Часта помилка — інтенсивне збивання яєць вінчиком. Через це омлет швидко піднімається, але потім осідає. Щоб він залишався пишним, яйця потрібно просто перемішувати виделкою до однорідності, не збиваючи в піну.
Ще одна хитрість для ніжності:
Якщо хочете ще більш повітряний омлет, розведіть молоко водою у пропорції 50/50. Це зменшить щільність суміші і зробить текстуру м’якшою.
4. Готувати на повільному вогні під кришкою
Щоб омлет вийшов таким же пишним, як у духовці, його потрібно не смажити, а томити на мінімальному вогні під кришкою.
Як це зробити:
- Розігріти сковороду, додати олії або вершкового масла (дочекатися поки воно нагріється, але не перегрівати).
- Вилити омлетну масу і накрити кришкою.
- Готувати на найслабшому вогні, не знімаючи кришку.
Цей метод запобігає реакції Майяра (яка відповідає за підсмажену скоринку) і робить омлет максимально повітряним.
Напишіть в коментарях, які з цих “секретів” є дієвими і чи користуєтеся ви ними у повсякденному готуванні омлетів.