Квашені баклажани

Квашені баклажани

Серед розмаїття рецептів квашених баклажанів можна легко загубитися. Принаймні такі думки виникають, коли ходиш по кулінарним сайтам: хтось пропонує смажити баклажанчики і тільки потім із ними щось робити, хтось радить не відварювати перед тим як закладати для просолювання, а хтось… хоча, думаю, досить прикладів)

В мене для вас є рецепт моєї бабусі, яка добре зналася на домашньому куховарстві, і цей її метод квашення «синеньких», як вона їх називала, є перевірений часом та досвідом.

Отже, спочатку баклажани треба відварити. І тут постає головне питання: скільки часу? Бо якщо, наприклад, відварювати кілька хвилин, то це буде схоже на бланшування й залишить баклажани твердими. Якщо варити хвилин 20-25 — як, власне, робила моя бабуся, то вони можуть стати занадто м’якими, а це не всім подобається.

Порада, яку мені надала моя fb-подруга Надія Крутікова щодо визначення готовності баклажанів: якщо після відварювання вони легко проколюються сірником, то саме час вимикати плиту й класти їх під гніт. А ще вона рекомендує пересипали шари синіх петрушкою і вже тоді заливати розсолом.

Тому спочатку треба визначитися, якими ви хочете бачити ваші квашені баклажани «на виході».

Якщо хочете, щоб вони були цупкими і нагадували «гриби», то кладіть їх цілими у кип’яток, дочекайтеся, поки усе знову закипить, поваріть хвилин 4-5, а тоді витягайте, віджимайте під гнітом, щоб позбутися зайвої гіркоти й заквашуйте.

Якщо ж ви не прихильник таких баклажанів, то варіть їх хвилин 20-30, в залежності від сорту та ступеню стиглості.

Проте, щоб зайвий раз не марудидится з кип’ятком, баклажани можна просто запекти. Помити, прибрати плодоніжки, викласти на деко й пекти в духовці. Так само десь із пів години. Або менше, якщо хочете, щоб вони залишилися цупкими. Цей спосіб гарний тим, що не потребує віджиму готових синеньких, але також позбавляє їх гіркоти. Проте, яким саме методом скористатися, вирішувати вам. Я роблю й так, й так, по настрою)

Після того, як баклажани доведені до потрібного стану, час зайнятися «тузлуком» — так моя бабуся називала розсіл для баклажнчиків. Вона завжди кип’ятила баняк води, додавала туди сіль, лавровий лист, перець горошком, проварювала усе якийсь час, щоб аромат спецій перейшов у розсіл, а потім залишала вистигати.

Я трошки вдосконала процес. Щоб довго не чекати, я придумала варити тузлучок лише із малої частини води. Все так само — сіль, спеції, правда, я ще додаю коріандр, бо він дуже «личить» квашеним баклажанам й дуже мені подобається. Все ретельно проварюю, а потім додаю холодну воду. Вуаля, розсіл готовий, він не гарячий й можна одразу заливати синенькі!

За бабусиним рецептом кількість солі має бути «на смак», тобто 1 столова ложка на 1 літр води. АЛЕ. Це тільки в тому випадку, коли ви ретельно проварили баклажани й вони у вас м’які! Якщо вони тверденькі, солі має бути як мінімум в 1,5 рази більше. І, зауважте, твердими вони будуть кваситися довше.

А ще не забудьте нашпигувати баклажани часничком! Приблизно по 1-2 зубчики на кожний. Я ріжу часник дольками, роблю декілька надрізів на баклажанах й розташовую всередині кожний шматочок часнику.

Тепер настає самий важкий момент) треба дочекатися, поки баклажани дійдуть готовності. Як я вже казала на це може піти різний час в залежності від їхньої щільності після термообробки, але не менше двох тижнів, а може навіть й десь до місяця часу. Але воно того варто. Коли ви нарешті впевнитеся, що баклажани готові — мало що може зрівнятися з їхнім чудовезним смаком!

Баклажани із кінзою

Приправлені соняшниковою олійкою, посипані дрібно нарізаною цибулькою — що може бути краще? Відповім: краще може бути лише уся ця гарнота разом із посіченою кінзою! А на додачу рекомендую відварити картопельку шматочками. Впевнена, ви не пожалкуєте!

Квашені баклажани

Кухня: УкраїнськаСкладність: легко

Рецепт розрахований на 1 літр води. Загальну кількість води треба розраховувати самостійно, в залежності від кількості баклажанів та їхнього розміру.

Інгредієнти

  • Для розсолу
  • 1 л. фільтрованої води

  • 1-1,5 ст. л. солі

  • 1 середнього розміру лавровий листок

  • 5-6 горошин чорного перцю

  • 10-15 шт. горошин коріандру

  • Для баклажанів
  • на кожний баклажан 1-2 зубчика часнику

Приготування

  • Баклажани проваріть в підсоленій воді. Або запечіть в духовці до бажаної м’якості.
  • Якщо варили, то помістить їх під гніт, щоб видалити зайву гіркоту.
  • Зваріть розсіл.
  • Покладіть баклажани у велику ємність та залийте злегка теплим розсолом.
  • Поставте зверху на баклажани гніт так, щоб усі плоди занурилися у розсіл.
  • Тримайте в теплому місці до двох тижнів.
  • Після того перекладіть у скляні банки та поставте в холодильник.

Примітки

  • Строк придатності квашених баклажанів, при умові, що вони зберігаються у холодильнику, зо два місяця.
  • Якщо за цей час на поверхні розсолу з’явилася легка пліснява, треба промити баклажани та замінити розсіл. Але якщо з’явився неприємний запах або баклажани втратили свій сталий смак й вигляд, то такий продукт треба негайно викинути!

Схожі записи

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі