Ікра з кабачків
На кухні пахне літом — настала пора заготовок. Хрумкий болгарський перець, струнка морква, лискучі поважні баклажани та безтурботні кабачки. Усе так і проситься до рук. І ти готуєш фарширований перець, придумуєш 100500-ту страву із баклажанами, чомусь залишаючи кабачки на «якось згодом».
А потім така: «Овва, так вони ж скоро закінчаться!» Летиш до найближчої ятки, вибираєш якомога менших пузанчиків з тих, що є, хапаєш цибулю, моркву, перець, томатну пасту і гайда додому. Бо настав час робити кабачкову ікру.
На цей раз в мене було: півтора кіло кабачків (7 шт.), пів кіло невеликої за розміром моркви (7 шт.) та пів кіло середнього болгарського перцю (6 шт.), 4 невеликі головки цибулі та близько 70 грам соняшникової олії.
Із цього усього вийшли дві чудові пів літрові баночки запашної літньої ікри.
Отже, спочатку треба підгодовувати овочі.
Звісно, все ретельно помити, почистити. До речі, якщо кабачки молоді, шкірку з них зрізати не треба, як не треба й вирізати насіння (в молодого кабачка воно ще несформоване).
До речі, з молодої моркви я також не зрізаю шкірку. Просто добре мию, і все. Зі шкіркою виходить смачніше.
Тепер треба натерти на терці кабачки.
Як на мене, це самий марудний процес. І коли він нарешті завершується я відчуваю, себе не менш як супер-леді, що врятувала світ чи захистила людство від прибульців тощо (насправді — ні, але це неточно)).
Поки посипані сіллю кабачки, стікають соком в друшляку або в ситі, наріжте цибулю й починайте її пасерувати в соняшниковій олії. Як тільки цибуля почне обм’якати, додайте дрібно порізаний болгарський перець і моркву. Упс, її треба було теж натерти на терці. Але ви можете зверхньо посміхнутися такому нікчемному виклику — після кабачків вже ніщо не страшно) і поки обсмажується перець, у вас є час для тертя.
Все, моркву додано, тож нехай тепер усе ретельно пропасерується, а ви слідкуйте, щоб нічого не пригоріло та іноді перемішуйте овочі. Це займе десь хвилин із п’ять-десять. За цей час кабачки, що притаїлися в друшляку, випустять зайвий сік і після цього їх треба додати до решти овочів. До речі, чим менше «води» в кабачках, тим більш «сухою» вийде ікра, тому я свої кабачки ще й віджимаю руками.
Усю цю смакоту потримайте на пательні ще близько десяти хвилин. Потім посоліть за смаком (майте на увазі, що кабачки у вас вже посолені), додайте столову ложку томатної пасти, розведеної невеликою кількістю води, протушкуйте ще хвилин з п’ять, часто перемішуючи, а потім викладіть у миску й дайте трохи вихолонути, щоб потім збити міксером.
Після цього ікра має набути саме того кольору й вигляду, в якому ми звикли бачити її в магазині.
Якщо ікра з кабачків не входить у ваші плани заготовок на зиму, тоді її приготування завершено. Викладайте в гарні розетки, робіть бутерброди, прикрашайте зеленню, їжте ложками тощо) Воно того варто.
Якщо ж ви взяли за мету взимку порадувати себе й рідних ароматом літа, тоді треба знову викласти отриману густу масу на пательню й довести до кипіння, додавши дві столові ложки оцту.
Тут не завадить трохи обережності: при активному кипінні маса може вести себе наче гейзер й вивергати у різні боки гарячі бризки. Але попри все, треба протушкувати її хоча би 3-5 хвилин, а потім розкласти гарячу ікру по підготовлених (стерилізованих) баночках та закрити прокип’яченими гарячими кришками (саме гарячими — для того, щоб вони щільно обійняли горлечко банок).
Переверніть баночки догори дриґом, укутайте пледом для повільного вистигання, і — enjoy!
Ікра з кабачків
10
хвилин20
хвилинІнгредієнти
півтора кіло кабачків — 7 шт.
пів кіло невеликої за розміром моркви — 7 шт.
та пів кіло середнього болгарського перцю — 6 шт.
невеликі головки цибулі — 4 шт.
соняшникової олії — 70 грам
сіль — за смаком
Приготування
- Овочі дрібно нарізати за виключенням кабачків.
- Кабачки натерти на терці, посолити й скласти в сито, щоб позбавити зайвої рідини.
- Цибулю пропасерувати в соняшниковій олії.
- Додати порізаний перець, потім моркву. Протушкувати 5 хвилин.
- Додати кабачки.
- Тушкувати усі овочі 20-25 хвилин.
- Охолодити й збити блендером.