Малушине печивко на фронт
Рецепт цього печивка дуже простий, але це тільки на користь, бо додаючи до базових інгредієнтів різні додаткові складники, можна отримати нові чудові смаки.
Наприклад, це може бути мак або родзинки, або журавлина, а краще в’ялена вишня, або арахіс чи мигдаль, чи насіння льону, а також навіть спеції, що зазвичай використовуються для імбирних пряничків. Можна в кінці замішування тіста покласти додаткову ложку цукру й тоді він залишиться в готовому печивку хрумкими кришталиками.
Дуже рекомендую не зупинятися на якомусь одному «доданку», а розумно поєднати усю цю смакоту, але й не кидати до тіста геть усе, що потрапить під руку. Почуття міри вам у поміч)
До того ж, якщо буде багато додаткових інгредієнтів, тоді доведеться збільшити кількість масла, борошна, цукру, може, навіть й додати ще одне яйце — і то буде вже трохи інший рецепт.
Таким чином печива виходить ціла різноманітна купа, а це означає, що воно нізащо не приїсться! І це добре, бо усю цю смакоту я час від часу посилаю нашим хлопцям на передову.
Вони кажуть, що мої печивка стають в нагоді, коли випадає коротка хвилинка перепочинку в тому суцільному мороку, який являє собою війна. Втім я разом з ними беззаперечно вірю, що вона обов’язково закінчиться нашою Перемогою!
Куди саме, в яку точку фронту вирушають мої печивка, сказати не можу, проте із гордістю можу показати шеврони, які отримала від хлопців й дуже цим пишаюся!
Словом, пекти печивко (і різні смаколики) для хлопців, які воюють на фронті — тепер для мене «must have» аж до перемоги!
Малушине печивко на фронт
Інгредієнти
Пшеничне борошно 0,5 склянки
Вівсяне борошно 0,5 скл
Вівсяні пластівці 3 ст. л
Масло вершкове 100 грам
Куряче яйце 1 шт
Цукор-пісок 50 г
Сіль — дрібка
Родзинки (або/та сушена журавлина, шматочки кураги, мак, насіння льону) — об’єм має бути 4 ст. ложки
Пекарський порошок 1 ч. л. (або сода — 0,5 ч.л.)
Горіхи: смажений арахіс, мигдаль, волоські — за смаком та бажанням — не більше 2 ст. ложок
Приготування
- Залийте родзинки кип’ятком й відставте на пів години. Потім воду злийте і охолодіть родзинки в холодильнику.
- Вершкове масло витримайте деякий час при кімнатній температурі, щоб воно стало м’яким.
- Якщо немає під рукою вівсяного борошна, подрібніть вівсяні пластівці у блендері чи кавомолці та змішайте із пшеничним борошном.
- Розм’якшене масло помістіть в миску для замісу тіста і добре розітріть його з цукром.
- Додайте до розтертого масла яйце і перемішайте.
- У цю суміш насипте вівсяне + пшеничне борошно та пекарський порошок (розпушувач) або всипте соди.
- Також додайте замочені та охолоджені родзинки, а також цілі вівсяні платівці.
- Усе добре розмішайте. Має вийти некруте, в міру липке тісто.
- Деко застеліть пергаментним папером для випікання.
Сформуйте з тіста невеликі кульки, зробіть їх пласкими, затиснувши між долонями, й розкладіть на деко, залишаючи між печивками вдосталь місця, бо в гарячій духовці воно збільшиться в об’ємі. - Випікайте печиво при температурі 180° C протягом 15-20 хвилин.
- Смачного чаювання!
Примітки
- Пластівці краще брати звичайні, не для швидкого приготування. В цьому випадку готові печивка стають ще цікавішими, бо трохи нагадують гранолу.
- Тісто для печивка повинно бути не щільне й не «забите». Якщо ж так випадково сталося, то варто додати трохи молока або сметани й знову усе вимісити.
- Щоб печиво було однаковим на вигляд, я використовую ваги — відщипую від основної маси шматочок тіста, зважую та слідкую, щоб вага усіх печивок була рівною.